Zjistěte význam nejčastěji vyskytujících se snů!

Téměř každou noc se nám do spánku vkrade nějaký sen. Někdy máme pocit, že trvá sotva minutu, někdy celou věčnost. Hodně záleží na tom, o čem se vám zdá. Nezajímalo vás ale někdy, co sny znamenají? Jak se v nich zrcadlí vaše přítomnost? K interpretaci každého jejich detailu se neobejdete bez snáře. Mnohdy ale postačí znát význam té nejdůležitější události, která se ve snu odehrává. Pojďme se nyní seznámit s pěti nejčastějšími snovými situacemi.

Létání

Létání se považuje za velmí dobré znamení, které symbolizuje volnost. Často to známená, že jste se od něčeho osvobodili nebo jste na dobré cestě zbavit se dlouhodobé zátěže. V případě, že ve snu máte letět a bojíte se (například letadlem), často to znamená, že jste si dali v životě nepříliš reálny cíl.

 létání

Pád

Pád bývá spojený s pocitem úzkosti a strachu a zažila ho ve snu většina z nás. Pád z velké výšky symbolizuje osobní selhání nebo obavy z opuštění. Nejčastěji se tentol sen vyskytuje, ve chvíli, kdy máte učinit těžká rozhodnutí nebo vás čeká vélká výzva. Může však také naznačovat, že nemáte přílišnou kontrolu nad současným životem, nebo vám hrozí ztráta peněz či zaměstnání. V případě, že se vám o pádu zdá opakovaně, měli by jste začít důvěřovat svým schopnostem a nenechat se pohltit negativními myšlenkami.

 pád

Válka

Jste svědkem válečného tažení, vidíte kolem sebe umírat lidi, napětí stoupá a jste ochromeni strachem? Noční můry válečného charakteru jsou obvykle častým důvodem nepříjemného probuzení. Sny podobného rázu obvykle značí vnitřní napětí, které máme v sobě, nebo přemíru starosti. Tyto těžkosti a vnitřní myšlenkové souboje jsou onou symbolikou války ve vašem snu.

 válka

Těžká zkouška

Znova maturita, znova přijímací pohovor, znova těžký test ve škole? Proč se nám to zdá i třeba ve třiceti, když už jsme ze školních lavic podstatnou dobu pryč? Dle psychologu to znači perfekcionismum, kdy máme na sebe a své okolí značné nároky. Zkuste trochu slevit, i tak budete oproti ostatním téměř dokonalí!

 zkouška

Intimní sen

Pokud si intimní zážitky a nahotu ve snu uživáte, často to značí vaší vyrovnanost a schopnost řešit problémy (především v partnerském vztahu). V opačném případě sen značí značnou nejistotu v osobnosti. Intimní sny také často zobrazuji nenaplněné touhy. Tehdy je důležitý si uvědomit, co od života doopravdy čekáme a snažit si ho dle toho uspořádat.

 intimní sen