Třešňová šťáva přidává starším lidem hodinu spánku navíc

Dodejte svému tělu spánkový hormon přirozeně

Američtí vědci z university v Louisianě provedli experiment s lidmi kolem 68 let, kteří trpěli nespavostí.

Každý z účastníků měl po dobu dvou týdnu vypít dvakrát denně sklenici třešňové šťávy. Velká část účastníků experimentu už po těchto dvou týdnech zaznamenala lepší spánek. Některým se dokonce přirozeně prodloužil o hodinu až hodinu a půl!

Nespavost postihuje asi čtvrtinu lidí starších 65 let a je důsledkem klesající hladiny spánkového hormonu melatoninu. S nespavostí je pak spojena řada dalších problémů, jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka.

Vědci přišli na to, že melatonin se přirozeně vyskytuje právě ve třešních. Pití třešňové šťávy ráno a večer je tedy přírodní alternativou k léčbě nespavosti pomocí prášků na spaní.

Více spánku – méně nemocí

Spánek je obzvlášť pro starší lidi velmi důležitý. Během spánku tělo regeneruje a nabírá síly. V noci také funguje imunitní systém, který bojuje s viry a bakteriemi. Dostatek spánku je tedy účinná prevence kardiovaskulárních onemocnění, ale i obyčejné chřipky.

Právě melatonin je to, co starším lidem ke klidnému a vydatnému spánku schází. Objev vědců by jim tedy minimálně s prodloužením doby spánku mohl pomoci.

Další zajímavé články např. tady: