Zpestřete si víkendová probuzení!

Snídejte

1) S úsměvem

Smažte ranní rozmrzelost! S dobrou náladou jde přeci všechno lépe. A mít před sebou volný víkend je skvělý důvod k úsměvu na rtech. Ranní vstávání nemusí být vždy nepříjemné!

Takže hned po probuzení koutky pěkně nahoru. A to i v případě, že vás zrovna nic úsměvného nenapadá. Bylo již několikrát prokázáno, že i přinucený úsměv nám dokáže zlepšit náladu, protože mimické svaly aktivují centra štěstí v mozku.

2) S partnerem

Většina párů nemá z různých důvodů možnost během pracovního týdne společně snídat. Patříte-li mezi šťastlivce, kteří mají o víkendu volno a tráví jej spolu, vychutnejte si dlouhou vydatnou snídani. Proberte u ní uplynulý týden, plány na víkend, pusťte si oblíbenou hudbu a dodržujte předešlý bod č.1.

3) Nevšedně

Kdy jste naposledy snídali jinde než doma? A návštěva u rodičů se nepočítá!

  • Na zahradě

Bydlíte v domě se zahradou? Snídaně v létě je pro ní jako stvořená. Nasávejte energii prvních slunečních paprsků a vychutnávejte si každé sousto.

A co ti, kteří zahrádku nemají k dispozici? Své osobité kouzlo má například snídaňový piknik v parku.

  • V kavárně

Počasí snídani venku nepřeje? Zjistěte si, vw které kavárně ve vašem okolí podávají snídaně, a jednou za čas si ji dopřejte. Takové lívance, které nemusíte připravovat, chutnají daleko lépe. :-)

  • Na pláži

Trávíte rodinnou dovolenou nebo líbánky u moře? Užíváte si ráno švédských stolů v hotelu? Požádejte jeden den obsluhu, zda si můžete talíř vypůjčit nebo zda by vám neposkytli jídelní box. Uvažte sami, kolikrát za život se vám poštěstí snídat přímo na pláži?

4) Pozdě

Chodíte přes týden do práce brzy? Snídáte v sedm a v 11 už šilháte hlady po obědě? Zkuste se o víkendu prospat déle a snídani spojit s obědem. Vydatný brunch si můžete dát v oblíbeném podniku i doma. Kdo by ho nezakončil oblíbeným dezertem a kávou, ten by prohloupil ;)

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: