Na líbánky raději vyražte k moři, ne do obchodu

Se zařizováním začněte ještě před svatbou, budete mít o starost míň

Většina novomanželů se po svatbě uchýlí do společné domácnosti. Jestliže se také budete stěhovat, čeká vás i zdlouhavé nakupování nábytku, koberců, doplňků, apod.

Máte-li dostatek času a baví vás to, užijte si to. Ovšem my si dovedeme představit líbánky strávené poněkud příjemněji – nabídka cestovních kanceláří s exotickými zájezdy je přece tak široká...

Zařiďte si tedy některé z místností ještě před svatbou. Jedna starost vám odpadne.

Kastroly od tetičky se budou hodit

Srdcem domácnosti, bez kterého se neobejde žádná domácnost, je kuchyň. Dejte však na naši radu a nákup mixérů, nádobí, utěrek, hrnců či příborů zatím odložte. Možná něco z toho najdete mezi svatebními dary.

Raději začněte zařizování vaší novomanželské domácnosti ložnicí. Když nebudete mít v předsíni věšák, nic hrozného se nestane, ale bude-li vám v ložnici chybět postel, nevyspíte se.

Navíc nebudete muset zbytečně utrácet za novomanželskou noc v čtyřhvězdičkovém hotelu. I doma je možné zažít romantiku!

Postel je v ložnici nejdůležitější

Dominantu ložnice tvoří odjakživa postel a její vybavení. Poradíme vám, na co se zaměřit.

  • Před čalouněnými lůžky dejte přednost kvalitnímu masivnímu dřevu. Sice si trochu připlatíte, ale dřevěná postel vám vydrží daleko déle. Navíc se na ní neusazuje prach a matraci můžete měnit podle potřeby.
  • Vybrat vhodnou matraci však není úplně jednoduché, proto je tady náš tým pro dobrý spánek, aby vám pomohl. Do konfigurátora zadejte několik základních parametrů a Dr. Sleep a Dr. Spánek vám doporučí konkrétní matrace, které vám budou vyhovovat. Pak navštivte některého ze specializovaných prodejců, vše s nimi proberte a matrace vyzkoušejte. Sice hned nepoznáte, jestli vám budou vyhovovat, ale první dojem je také velmi důležitý.
  • Současně s matracemi vyberte i jejich podklad.Velmi oblíbené jsou například lamelové rošty, které se v určitých oblastech (záda, hlava, nohy) dají polohovat tak, abyste se při čtení knížky, sledování televize nebo notebooku cítili maximálně pohodlně.
  • Do postele neodmyslitelně patří také polštář a přikrývka. Z praktického důvodu vybírejte takové, které se dají prát alespoň na 60°.
  • Možná se vám po svatbě sejde více druhů povlečení, ale vy si vyberte takové, které se vám opravdu líbí. Mělo by korespondovat s celkovým stylem vaší ložnice. Na každé roční období se hodí jiný druh látky – např. v létě vás ochladí bavlněné a saténové, v zimě zahřeje flanelové či z mikrovlákna.

S divokým vzory a barvami to nepřehánějte

Až budete mít postel, vyberte k ní další kusy nábytku – noční stolky, komody, úložné skříně. Vše by mělo být jednotné a designově sladěné. Ložnice by měla působit klidně, vyrovnaně a harmonicky. Toho dosáhnete teplými světlými barvami na stěnách i povlečení, bez používání výrazných vzorů.

To stejné platí i pro pyžamo či noční košili. Příjemnou atmosféru navodí obrázky krajin nebo květin, svíčka či jiný doplněk.

Tak zní doporučení, ovšem budete-li mít po svatbě chuť na trochu divočiny, klidně si povlečte červené povlečení nebo tygrované pyžamo. Zkrátka zařiďte si ložnici tak, aby vám v ní bylo dobře. Před svatbou i dlouho po ní.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: