Udělejte si pořádek v ložnici i ve vztahu v 7 krocích


V uklizeném prostředí se všichni cítíme tak nějak lépe. Podle starého čínského učení feng šuej spolu však pořádek v bytě a duši souvisí více, než si na první pohled uvědomujeme. Inspirovali jsme se proto pravidly feng šuej pro ložnici, doplnili je vlastními tipy a výsledkem je 7 kroků, které vedou k větší harmonii v ložnici i ve vztahu.

1. Ukliďte ložnici


A myslíme opravdu pořádně. Nevynechejte jediný kout a úklid spojte s důkladnou revizí stavu postele a dalšího vybavení. Vyperte také peřiny a potah na matraci a nechte je pořádně vyvětrat.

2. Zaměřte se na pravý roh ložnice, který je nejdále od dveří


Právě tam je podle feng šuej centrum partnerských vztahů. Mělo by tu být vždy uklizeno a chcete-li proudění energie posílit, můžete sem umístit dekoraci. Nezapomeňte ale, že by měla být vždy v páru a ideálně v tlumeném odstínu růžové nebo červené.

3. Pod postel patří jen lůžkoviny


Mnoho lidí využívá prostor pod postelí ke skladování starého harampádí. Pod postelí byste přitom měli mít jen polštáře, peřiny a další věci související se spánkem. Využijte proto úklidu a zbavte se všech věcí, které nevyužíváte.

4. Nad postel si pověste fotku


Pamatujete, jak vypadala ložnice babičky? Nejspíš to byl parádní a jednoduše zařízený pokoj, kterému vévodila svatební fotka nad postelí. Jako by babička znala pravidla feng šuej! Nechte si zarámovat svou nejoblíbenější fotku s partnerem a vyvěste ji nad postel. Každý večer vám připomene nejkrásnější společné chvíle.

5. Zbavte se elektroniky a zrcadel


V rámci velkého úklidu z ložnice vyházejte staré a nepotřebné věci a také se zamyslete nad rušivými vlivy. Podle feng šuej do ložnice nepatří zrcadla ani elektronika. Televizor, počítač a třeba i digitální budík by měli rychle zmizet.

6. Pořiďte si něco nového v páru


Může to být dekorace, ale pokud chcete navíc udělat něco pro své zdraví, doporučujeme nové partnerské matrace. S výběrem těch pravých vám pomůže náš konfigurátor a uvidíte, že když se vyspíte dorůžova, budete se více usmívat. Garantujeme, že úsměv prospěje každému vztahu.

7. Přineste partnerovi snídani do postele


Je to drobnost, ale odpovězte si upřímně - kdy jste to naposledy udělali? Uvidíte, že partnera potěšíte a připomenete si, jak krásné byly začátky vašeho vztahu. A to už je pořádná motivace na něm zase zapracovat!Máme pro vás i další rady pro výdatný spánek: