Proč je důležitý správný výběr polštáře?

Co způsobí nevhodný polštář?

Stejně jako rošt a matrace hraje polštář během spánku zásadní roli. V případě špatného výběru polštáře se můžete potýkat s řadou zdravotních problémů jako jsou bolesti hlavy, krčních obratlů či páteře. Rovněž nežádoucí chrápání, neklidné spaní či migrény způsobuje do jisté míry váš polštář.

Jak si vybrat polštář?

Zamyslete se, v jaké poloze nejčastěji spíte. Spánková poloha při výběru polštáře hraje zásadní roli.

  • Na břichu. Klasický měkký, nízký a plochý polštář obdélníkového tvaru je ideální volbou proto, abyste příliš nenamáhali páteř.
  • Na boku. Při této poloze potřebuje vaše krční páteř oporu, kterou vám zajistí především anatomický polštář a zabrání tak záklonům hlavy do nežádoucí polohy.
  • Na zádech. Používejte vyšší středně tuhý polštář, který zajistí optimální polohu a oporu pro vaší páteř. Doporučujeme i v tomto případě anatomické polštáře, které jsou vyrobeny z tvrdších materiálů.

Polštář pro jinou příležitost

Polštář je každodenní součástí lidského života i mimo postel. Při jaké příležitosti bychom neměli na polštář zapomenout?

  • Během lenošení. Díváte se na televizi nebo si čtete knížku? Pak byste měli mít po ruce podhlavník klínového tvaru.
  • Na dlouhou cestu. Trávíte dlouhé chvíle v dopravním prostředku? Pak byste měli být s cestovním polštářkem nerozlučnou dvojkou.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: