Kdy je ten správný čas na výměnu matrace?

Kvalita matrace ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Jak často matraci měnit? A víte, proč je její pravidelná výměna tak důležitá?

Matrace se vyrábí z latexu a různých druhů pěn praktických pro výrobu a zároveň vhodných pro náš spánek. Stejně jako jiné materiály mají i pěna a latex omezenou životnost. Z toho důvodu je nutné matrace pravidelně vyměňovat.

Jak často měnit matraci?

Životnost matrace se odvíjí od její kvality, četnosti jejího užívání a od péče, kterou její údržbě věnujeme.

Průměrná životnost matrace se pohybuje mezi 5 až 10 lety. Pokud máte kvalitní matraci, můžete ji vyměnit přibližně po 8 letech. V případě, že jste do koupě matrace příliš neinvestovali, zakupte novou matraci nejpozději po 5 letech. Zajistíte si tak kvalitní a zdravý spánek.

Životnost matrace ovlivňuje také její výška. Nízká matrace se proleží a opotřebí dříve než matrace s vyšší výplní.

 

Proč je výměna matrace důležitá?

Člověk během noci vylučuje pot, který se následně vsakuje do matrace. Prach, odumřelá kůže a vlákna z prostěradel se usazují v matraci a vytváří ideální prostředí pro tvorbu a výskyt roztočů a bakterií. Zejména u alergiků je čistění a častá výměna matrace nutností.

Vedle hygienických důvodů je výměna matrace důležitá i pro lepší zdraví. Četným užíváním se matrace proleží a škodí páteři. Špatná poloha během spánku ovlivňuje jeho kvalitu a délku. Myslete na svoje zdraví a měňte matraci častěji.

Jak chránit matraci, aby vydržela co nejdéle?

  • Pravidelně ji větrat a luxovat.
  • Měnit a prát lůžkoviny.
  • Používat chránič na matrace.

Plánujete výměnu matrace? Přečtěte si, na co si při výběru dát pozor.

nebo zkuste Konfigurátor matrace a vyberte matraci přímo pro vás.