Jaká spánková poloha je nejzdravější?

Nejlepší je spát na zádech nebo na boku

Nejzdravější spánková poloha je podle odborníků na zdravý spánek poloha na zádech, protože u ní nehrozí bolest zad ani krční páteře, příznivě působí i na zažívání. Její jedinou nevýhodou je vyšší pravděpodobnost chrápání. Nejčastější jsou tyto dvě polohy na zádech:

  • voják – poloha s pažemi podél těla
  • hvězdice – paže jsou nad hlavou

Ve spánku na boku je vaše páteř také v přirozené poloze, hodně ale záleží na kvalitě vaší matrace a polštáře. A pokud si nevíte rady s výběrem, vyzkoušejte našeho rádce pro výběr matrace Dr. Sleepa. Bolestem zad a šíje nejlépe předejdete na anatomickém polštáři z líné pěny. Chrápání ve spánku na boku navíc není tak časté. Nejběžnější spánkové pozice na boku jsou:

  • embryo – skrčené nohy i ruce
  • poleno – rovné tělo a pažemi podél
  • touha – rovné tělo a paže natažené vpřed

Spánek na břiše je pak nejméně zdravý, krční páteř je totiž po celou dobu v nepřirozené poloze. Přesto v této poloze každý den spí skoro každý desátý člověk.

  • volný pád – ruce nad hlavou

poloha pri spanku

Řekni mi, jak spíš a já ti řeknu, jaký jsi

Téměř polovina lidí spí v poloze embryo, u žen je tato poloha ještě častější. Tito lidé jsou citliví, ale mají otevřené srdce.

V polohách poleno a hvězdice pak spí společenští a přátelští lidé. Voják je naopak spíše tichý a pasivní.

Lidé, kteří spí v poloze touha, jsou nedůvěřiví až cyničtí. Příznivci volného pádu jsou sebevědomí, ale bývají nervózní a špatně snáší kritiku.

Našli jste se? A jak na vás daná charakteristika sedí? 

 

O spánku toho vím hodně, tak se občas rozepíšu: