Jak na vánoční úklid ložnice?

Úklid ve skříni

Skříň přetékající oblečením může dát při úklidu pěkně zabrat. Máte svůj šatník plně pod kontrolou? Ruku na srdce! Kolik místa zabírají věci, které jste na sebe oblékli naposledy před několika lety? Je vám to povědomé? Postupujte tedy následovně.

1. Vytáhněte veškeré oblečení ze skříně a utřete prach v jednotlivých poličkách.

2. Utvořte dvě hromádky. První dejte zpět do skříně, druhé se zbavte! Buďte stateční a realisti. Například takové šaty, co jsme oblékaly na střední, už zřejmě nadále nosit nebudeme. Šup s nimi na druhou hromádku.

3. Věci nemusíte vyhazovat! Věnujte je například někomu z rodiny, přátelům či na charitu.

Úklid postele

I vaše postel si zaslouží kompletní regeneraci. Každou noc do ní uleháme a nevědomky tak připravujeme půdu pro škodlivé mikroorganismy. Mohou za to například částečky opadané kůže, vlasy a chlupy, na kterých si tito parazité libují.

Vyjměte matrace a důkladně omyjte rám i rošt postele. Zřejmě vás nemile překvapí, kolik nečistoty se v těchto místech během roku nahromadilo. Jestliže máte v posteli úložné prostory, nezapomeňte i na jejich kompletní úklid!

Zkontrolujte stav své matrace. Nezapomínejte, že i ona má svou životnost. Jestliže si žádá výměnu, nadělte si kvalitní matraci třeba jako vánoční dárek pod stromeček. Je vaše matrace v dobrém stavu? Pak jí z obou stran pečlivě vysajte a nechte vyvětrat. Pro maximální ochranu matrace doporučujeme pořídit snímatelný chránič matrace, který prodlouží její životnost a díky možnosti praní na vysokou teplotu vás zbaví i nežádoucích bakterií a roztočů.

Přikrývky a polštáře vyperte a oblékněte do čistého povlečení. Na závěr nezapomeňte vzorně vysát či vytřít přímo pod postelí a vyvětrat. Nyní máte hotovo a vaše královské lože je opět plně připraveno do akce!

Pozor na skrytá místa

Pořádně se s prachovkou v ruce rozhlédněte po místnosti a zkontrolujte, zda jste všechna místa důkladně zbavili nečistot. Máme na mysli především hůře dostupná místa, jako jsou vršky skříní, prostor za postelí, pod či mezi radiátorem a tak dále.

Naše rada na závěr? S hudbou a skleničkou dobrého vína bude úklid jistě zábavnější! ;-)

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: