Jak docílíte vánoční atmosféry v ložnici?

Připravte pokoj!

Před dekorováním si naplánujte pořádný vánoční úklid ložnice. Určitě nechcete, aby se vánoční výzdoba ztrácela v nánosu prachu a pavučin.

Dejte si záležet a ošetřete místa, která běžně neuklízíte! Vysajte, očistěte a vyvětrejte matraci, omyjte rám postele, vyperte závěsy, odsuňte nábytek a zbavte se dalších nastřádaných nečistot.

Hotovo? Výborně, jde se zdobit! :-)

Začněte stropem!

Ano, čtete správně! Neobvyklé místo pro vánoční dekorace, že ano? Experimentujte a vytvořte například sněhové vločky z papíru nebo zakupte jiné závěsné dekorace. Opatrně je přichytněte pomocí provázku ke stropu, například k lustru. Visící vločky na stropě vypadají naprosto kouzelně a originálně. Navíc ušetříte prostor, který zabírají dekorace umístěné na nábytku.

Vánoční okno!

Ozdobená okenní tabule udělá parádu i v ložnici, nejen v dětském pokoji. Použít můžete opět vánoční ornamenty z papíru, decentní samolepky nebo různé spreje s imitací sněhu. Třpytivé spreje vytváří nádherné odlesky barev na sluníčku.

Parapet si ozdobte elektrickým vánočním svícnem nebo na okenní rámy nainstalujte světýlka. S jejich výběrem si ovšem počínejte opatrně! Barevné a blikající světelné řetězy jsou nevhodné do místnosti, kde si máte především odpočinout. Mohly by být příčinou nespavosti. Zvolte LED světýlka s teplým bílým a hlavně jemným zářením. Působí decentně aromanticky.

Nazdobte postel!

Nechcete nic tvořit či věšet ve své odpočinkové místnosti? Pak bohatě postačí, když oblečete svou postel do povlečení s jednoduchým vánočním motivem. Postel je dominantou ložnice a jen pouhý vánoční "kabátek" vytvoří v ložnici romantickou a sváteční atmosféru.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: