Zařizování ložnice vezměte od podlahy! Poradíme vám, jak ji vybrat

Stavíte dům, rekonstruujete nebo čekáte, až vám developer odevzdá fungl nový byt? Kuchyň jste si naprojektovali už na samém začátku, sedačku do obýváku si necháte udělat na míru a do koupelny za každou cenu vměstnáte vanu i sprchový kout. Věnujete ale dostatek pozornosti i ložnici? Že ne, měli byste! A to nejen posteli!

Věnujte zařizování ložnice dostatek času


Většina z nás při zařizování vlastního bydlení věnuje nejvíce prostoru obývacímu pokoji a kuchyni. Proč? Jednoduše proto, že zde tráví čas s rodinou a přáteli. Návštěvy občas nakouknou do dětského pokoje, ložnici před nimi ale raději zavíráte. Co by tam taky dělali, že ano?!

Netvrdíme, že byste si z ložnice měli udělat výstavní skříň. To vůbec ne! Ložnice by měla zůstat vašim útočištěm a oázou klidu. Apelujeme jen na to, abyste při vybavování domu či bytu věnovali výběru vybavení ložnice stejně času jako obývacímu pokoji.

Vyplatí se to! Věřte nám. Je to právě ložnice, kde ve skutečnosti trávíte nejvíce času, kde čerpáte energii na každý náročný den, kde se můžete schovat před světem. A právě z této místnost by mělo nejvíce vyzařovat pohodlí, klid a bezpečí.

Pusťte se do ní od podlahy

O tom, jak vybrat správnou postel a matraci, jak ložnici vymalovat nebo kde ji v domě orientovat jsme již psali. Připomeňte si náš článek s 9 radami, jak ideálně zařídit ložnici.

Trochu jsme ale zapomněli na to, že velký vliv na to, jak se budete v ložnici cítit, má překvapivě podlaha. Právě ona dodává místnosti atmosféru. Zároveň ale musí odolávat každodenní zátěži lidí, nábytku a nečistot.

Při výběru podlahy se zaměřte na kvalitu a vzhled, přeci jen ji nebudete obměňovat tak často jako například barvu stěn. Vedle nešlápnete se světlou barvou podlahy, dokáže místnost opticky zvětšit, rozjasnit a hodí se k ní tmavý i světlý nábytek. Tmavou podlahu si zamilují milovníci kontrastů.

Ráno při vstávání z vyhřáté postele jistě oceníte, když došlápnete na teplou zem. Právě proto byste měli zvolit takovou podlahovou krytinu, která vám teplo od nohou zajistí.

  • Typickým a do módy se vracejícím řešením je celoplošný koberec.

Není ale jediným. Alergici jistě ocení možnost vybrat si vinylovou nebo třeba korkovou podlahu. A i na tu můžete jen jako dekoraci položit kusový koberec, který seženete v různých barvách, vzorech a stylech. Snadněji ho zbavíte všech nečistot, a když se vám omrzí, jednoduše ho vyměníte za jiný.

Drží-li vás zkrátka rozpočet, koberec rezolutně odmítáte a líbí se vám dřevěné dekory, sáhněte po plovoucí laminátové podlaze.