Výroba matrace na míru

Obvyklé rozměry matrace pro jednoho se pohybují kolem dvou metrů na délku a 80 až 90 centimetry na šířku. Ne každému ale taková velikost jeho postele stačí. Obzvlášť vysocí lidé by měli volit trochu delší matrace. Dalším dúvodem, proč není možné matraci v běžném rozměru zakoupit, je atypický rozměr rámu postele. 

Velikost matrace podle výšky postavy

  • výška matrace má výšku člověka přesahovat minimálně o 20 centimetrů, pokud jste navíc zvyklí spát na velkých polštářích, tak ještě o něco více
  • pohodlná šířka začíná na 90 centimetrech, spousta lidí se ale mnohem lépe vyspí na matraci, která je široká alespoň metr
  • pokud jste zvyklí se ve spánku roztahovat, přidejte si k šířce matrace klidně ještě 10 nebo 20 cm navíc

Drobné ženě, která je zvyklá spát v klidné poloze na zádech, pravděpodobně bude stačit matrace o rozměrech 180 x 80 cm. Vysoký zavalitý muž, který se často převaluje, se ale pohodlně vyspí na matraci s rozměry nejméně 220 x 110 cm.

matrace na míru 

Objednejte si matraci na míru

 

Výrobci kvalitních matrací obvykle nemají problém vyhovět všem přáním zákazníků. Dokážou vyrobit matraci o takřka jakýchkoliv rozměrech. Když si ale objednáte atypický rozměr matrace, musíte počítat s delším čekáním na její dodání.

  • větší matrace mají i vyšší cenu, navýšení většinou v procentech odpovídá prodloužení matrace
  • někteří prodejci si mohou říci o zálohu předem, atypický rozměr by pak jinak neprodali
  • dodací doba matrace s neobvyklými rozměry se může prodloužit i na pár týdnů

To vše se ale vyplatí, ke kvalitnímu spánku přeci potřebujete dostatečně velký prostor.

Matrace Tropico, u kterých je většinu matrací možné vyrobit na míru můžete zakoupit na více než 100 kamenných prodejnách v Česku a také online.