Spí miminko v létě špatně? Zkuste 5 osvědčených tipů

1. Pořiďte prodyšnou matraci

V létě se i miminka mnohem víc potí, a proto je základem dobrého spaní prodyšná matrace, která odvede vlhkost. Výhodou je, že můžete propocený potah strčit do pračky. Proto se při nákupu zajímejte právě o tuto informaci. Nezapomeňte, že správná matrace do dětské postýlky by měla být spíše tvrdší, aby se dobře vyvíjela páteř. všechny tyto parametry splňuje dětská matrace Vojta.

2. Na spaní stačí tričko

Zatímco v zimě oblékáte vašeho drobečka do flanelového pyžama, na léto je potřeba lehčí oblečení. Dítěti by mohlo být příliš horko a špatně by spalo. Ideální je lehký overal a pokud je v místnosti opravdu velké teplo, bude stačit i jen tričko a plenka. Všechno oblečení by mělo být z přírodních materiálů, na léto je nejlepší bavlna.

3. Větrejte v noci

V místnosti, kde dítě spí, se snažte co nejvíc snížit teplotu. Pokud nemáte klimatizaci, můžete si pomoci i jednoduchým trikem. Přes den zavřete okno, aby místnost nenasávala horký vzduch zvenčí. Než dítě uložíte k nočnímu spánku, pořádně vyvětrejte a okno nechte pootevřené i v noci.

4. Pozor na nadměrné pocení

I přes všechny výše uvedené tipy se miminko může neklidně převalovat v postýlce a nadměrně se potit. Ulevíte mu, když mu tělo otřete vlhkou žíňkou. Nesmí být však příliš ledová, protože by se dítě probudilo. Nejlepší je vlažná voda.

5. Kočárek zakryjte látkovou plenou

Miminka nedělají rozdíly mezi dnem a nocí. Ráda si schrupnou třeba v kočárku na vycházce. V létě byste měli mít po ruce vždy připravenou látkovou plenu nebo jiný kus látky, kterým kočárek zastíníte. Pleť miminek je extrémně citlivá a pokud byste ho nechali spát na slunci, velice rychle se spálí.

Výběr správné matrace pro miminko je důležitý

Nepodceňte výběr matrace do dětské postýlky. Novorozenec má prospat 16 až 20 hodin denně. Když se mu bude špatně ležet, bude málo spát a může špatně prospívat.

S výběrem správné matrace by vám mohli pomoci také další tipy: