Ruší váš spánek na chatě pavouci a další havěť? Zbavte se jí!

Nestříkejte na pavouky na stropě, spadnou do postele

K největším pohromám na chatách patří pavouci. Přijedete po několika týdnech a v každém koutě ložnice je velká pavučina. Pořiďte si speciální vymetač, rohy s ním vyčistíte lépe než se smetákem.

Na chalupách bývají nejčastěji sekáči neboli lidově johany. I žena je většinou dokáže smést na zem a zabít je botou. Obtížnější je to se skutečně velkými pavouky. Pokud nemáte po ruce člena rodiny, který si poradí i s nimi, sáhněte po chemii.

K dostání jsou i výrobky speciálně na pavouky. Když však členovci lezou přímo po stropě nad postelí, nestříkejte je. Spadli by vám do peřin.

Na likvidaci vos si vezměte silnou mikinu

Jestliže se například v domovním štítu nad okny do ložnice usídlí vosy, je to velký problém. Na rozdíl od pavouků, kteří jsou de facto neškodní, může hmyzí bodnutí alergika i zabít. Proto neváhejte a rychle hnízdo zlikvidujte.

Počkejte na pozdní večer, kdy už budou všechny vosy v hnízdě. Oblečte si dlouhé kalhoty, silnou mikinu a vezměte si čepici a brýle. Pak hnízdo vystříkejte chemickým postřikem.

Mravencům nasypte do cesty hřebíček

Když kolem postele lezou mravenci, vůbec to není příjemné. Do chalup tento hmyz láká především jednoduchý přístup k potravinám. Papírové sáčky ve spíži snadno rozkoušou, proto všechny potraviny skladujte ve skleněných dózách.

Do mravenčích cestiček zkuste nasypat pepř, sůl a mletou pálivou papriku. Mravenci mají citlivý čich a tyto pachy jim vadí. Také pomáhá, když kolem oken nasypete hřebíček.

Zkontrolujte i matraci

Jste si jistí, že si pavouci neudělali na chatě sídlo zrovna pod vaší postelí? Proto ji nezapomeňte na začátku sezony odtáhnout od zdi a vytáhnout matraci. Možná vás nepříjemně překvapí zjištění, že vaše matrace začala přes zimu zespodu plesnivět.

Než, abyste na něčem takovém spali dál, raději si kupte novou matraci. S výběrem té pravé vám pomůže náš konfigurátor.



Při výběru nové matrace vám pomohou i tyto články: