Ranní vstávání nemusí být nepříjemné, když se vyhnete těmto 4 chybám

1. Neposunujte budík

Máte ve zvyku posouvat zvonění budíku? Nedělejte to, zbytečně se tak připravíte o čas, který byste mohli strávit daleko užitečněji. Jestliže se vám podaří znovu usnout, kvalitní spánek už to zcela jistě nebude. Navíc vám opakované buzení vezme hodně energie.

 budik

2. Rozhýbejte se

Nechceme po vás 50 dřepů ani 30 kliků. Jednoduše stačí, když si protáhnete jednotlivé části těla. Ideální pro ranní rozhýbání je jogínská sestava „Pozdrav Slunci“. I když by se vám zdálo, že tímto cvičením ztratíte hodně energie, opak je pravdou. Série asán (jogínských pozic) je sestavena tak, aby uvedla vaše tělo do pohody a harmonie. A to se přece během náročného pracovního dne hodí!

3. Snídejte správně

Smažená míchaná vajíčka se slaninou jsou sice vydatná strava, ale po ránu není příliš vhodná. Raději si dopřejte něco lehčího – jogurt, müsli, ovesnou či jáhlovou kaši, apod. K tomu se nezapomeňte hodně napít – čaje, džusu nebo obyčejné vody s citronem. Hodně lidí snídani úplně vynechává, a to je špatně. Lehčí snídaní nastartujete organismus, získáte energii a vitalitu.

 snidane

4. Hned neustýlejte

Tuto radu s radostí čtou všichni, kteří si nerady ustýlají postele a posouvají to až na později.I vy počkejte se zastláním přikrývky, až vychladne. Lepší bude, když ji přehodíte přes křeslo nebo židli, aby pořádně vyvětrala, a ustele, až se vrátíte odpoledne domů. Tím zabráníte množení roztočů, bakterií a jiných nebezpečných mikroorganismů, jimž vyhřátá a vlhká postel plně vyhovuje. Dokážou hodně znepříjemnit život, tak se jim raději vyhněte.Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: