Připravte se na Velikonoce včas

Nejprve se pořádně zahřejte

Letošní zima se stále nevzdává a sychravé dny, déšť a vítr zanechávají na našem těle stopu chladu. Proto by bylo vhodné pořádně ho prohřát. Sice si můžete doma napustit vanu plnou horké vody, ale takové čtvrthodince v teplé sauně se určitě nevyrovná. Návštěvou sauny uděláte dobrý skutek nejenom pro vaše tělo (dojde k uvolnění svalů), ale také duši (uspořádáte si myšlenky, uklidníte se, odstraníte zbytečný stres, mozek si odpočine). Vyplavené endorfiny vás příjemně naladí a povzbudí k přípravě na jaro.

I vaše postel si zaslouží pořádnou očistu

Už za našich prababiček bylo zvykem s nástupem jara pořádně uklidit. Při velkém jarním úklidu byste se měli zaměřit na činnosti, které běžně neděláte - vymést pavučiny, umýt okna, vyčistit koberce, uklidit ve skříních apod. V ložnici byste neměli zapomenout na postel, i ta si zaslouží jednou za čas pořádně vyčistit.

  • Matrace nechte pořádně provětrat. Ideální je vynést je na balkon nebo terasu, a nechat na ně svítit sluneční paprsky.
  • Až je přinesete zpátky do ložnice, pořádně je vysajte.
  • Pokud máte matrace opatřeny snímatelnými a potahy, vyperte je. Pokud nejsou pratelné v domácím prostředí, zaneste je do prádelny chemicky vyčistit.
  • Umožňuje-li to váš výrobce polštářů a přikrývek, hoďte je také do pračky, a vyperte alespoň na 60°C. To je teplota, při které se zničí většina nežádoucích bakterií. Ovšem nezapomeňte je potom nechat pořádně proschnout!
  • Rám a rošt postele otřete vlhkým hadrem.
  • Jestliže máte postel vybavenou úložným prostorem, zkontrolujte, zda se tam nevyskytuje plíseň.
  • Vysajte prach a vytřete podlahu pod postelí (nemáte-li tam koberec). Nezapomeňte také na prostor za čelem lůžka.

Na závěr ložnici pořádně vyvětrejte, a těšte se na večer, až si lehnete do postele. Jistě znáte ten úžasný pocit čerstvě uklizeného lůžka s čistým povlečením! Vaše matrace po čase ztrácí své vlastnosti a odborníky je doporučené ji vyměnit minimáně jednou za 10 let. Pokud nastal čas vyměnit i tu vaši, tak vám s výběrem pomůže konfigurátor matrací Dr. Sleepa.

Pusťte jaro dovnitř

Až budete mít úklid domácnosti hotový, ozdobte si ji. Nemusíte hned kupovat kýčovité zajíčky, husy nebo kuřátka, dnes seženete velikonoční dekorace z přírodních materiálů v každém květinářství. Anebo buďte originální, a vytvořte si věneček z vrbového proutí sami. Jarní svěžest vám přinese i kytice voňavých živých květů ve váze.

Veselá žlutá, zelená, bílá či oranžová barva na polštářích nebo ubrusu vás určitě dobře naladí a povzbudí. Udělejte si po šedivé zimě radost, prosvětlete svůj domov a užijte si první jarní dny.

 Košík Velikonoce