Připravte se na Velikonoce včas

Po zimě se pořádně zahřejte

I když letošní zima nebyla nijak krutá, sychravé dny, déšť a vítr zanechaly na našem těle stopu chladu. Proto by bylo vhodné pořádně ho prohřát. Sice si můžete doma napustit vanu plnou horké vody, ale takové čtvrthodince v teplé sauně se určitě nevyrovná. Návštěvou sauny uděláte dobrý skutek nejenom pro vaše tělo (dojde k uvolnění svalů), ale také duši (uspořádáte si myšlenky, uklidníte se, odstraníte zbytečný stres, mozek si odpočine). Vyplavené endorfiny vás příjemně naladí a povzbudí k přípravě na jaro.

I vaše postel si zaslouží pořádnou očistu

Už za našich prababiček bylo zvykem po zimě pořádně uklidit. Při velkém jarním úklidu byste se měli zaměřit na činnosti, které běžně neděláte - vymést pavučiny, umýt okna, vyčistit koberce, uklidit ve skříních apod. V ložnici byste neměli zapomenout na postel, i ta si zaslouží jednou za čas pořádně vyčistit.

  • Matrace nechte pořádně provětrat. Ideální je vynést je na balkon nebo terasu, a nechat na ně svítit sluneční paprsky.
  • Až je přinesete zpátky do ložnice, pořádně je vysajte.
  • Pokud máte matrace opatřeny snímatelnými a potahy, vyperte je. Pokud nejsou pratelné v domácím prostředí, zaneste je do prádelny chemicky vyčistit.
  • Umožňuje-li to váš výrobce polštářů a přikrývek, hoďte je také do pračky, a vyperte alespoň na 60°C. To je teplota, při které se zničí většina nežádoucích bakterií. Ovšem nezapomeňte je potom nechat pořádně proschnout!
  • Rám a rošt postele otřete vlhkým hadrem.
  • Jestliže máte postel vybavenou úložným prostorem, zkontrolujte, zda se tam nevyskytuje plíseň.
  • Vysajte prach a vytřete podlahu pod postelí (nemáte-li tam koberec). Nezapomeňte také na prostor za čelem lůžka.

Na závěr ložnici pořádně vyvětrejte, a těšte se na večer, až si lehnete do postele. Jistě znáte ten úžasný pocit čerstvě uklizeného lůžka s čistým povlečením!S výběrem vám pomůže konfigurátor  matrací Dr. Sleepa.

Pusťte jaro dovnitř

Až budete mít úklid domácnosti hotový, ozdobte si ji. Nemusíte hned kupovat kýčovité zajíčky, husy nebo kuřátka, dnes seženete velikonoční dekorace z přírodních materiálů v každém květinářství. Anebo buďte originální, a vytvořte si věneček z vrbového proutí sami. Jarní svěžest vám přinese i kytice voňavých živých květů ve váze.

Veselá žlutá, zelená, bílá či oranžová barva na polštářích nebo ubrusu vás určitě dobře naladí a povzbudí. Udělejte si po šedivé zimě radost, prosvětlete svůj domov a užijte si první jarní dny.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: