Posíláte své děti na prázdniny do světa? Přichystejte jim překvapení!

Barvy raději proberte s dětmi dopředu

Potřebuje pokojíček vašich dětí vymalovat, ale stále to posouváte na neurčito? Využíváte raději volné chvíle k procházkám, sportování a jiným společným aktivitám? To je dobře, protože na pokojíček se můžete vrhnout, když děti nebudou doma. Až je pošlete na prázdniny k babičce nebo na letní tábor, využijte toho a pusťte se do malování. Ovšem doporučujeme nenápadně se dopředu zeptat, jakou barvu by si děti přály. Mohlo by to pro ně být nepříjemné překvapení.

Do dětských pokojů jsou vhodné méně syté barvy spíše pastelových odstínů. Mali by vyžarovať pokoj a pohodu, nerozptyľovať. Veľmi obľúbená je žltá a zelená, s červenou by sa malo pracovať veľmi opatrne (je veľmi intenzívna a u hyperaktívnych detí by mohla spôsobovať problémy).

Je postel na správném místě?

Ještě než se pustíte do malování, popřemýšlejte, zda nebudete měnit rozmístění nábytku. Nehodil by se psací stůl blíže k oknu? Jsou poličky dostatečně vysoko? Pořádně to dopředu promyslete, ať nemusíte některé zdi malovat znovu.

Zamyslete se hlavně nad lůžkem. Má-li vaše dítě problémy se spaním, zkuste mu postel posunout na jiné místo. Podle tradičního čínského umění feng šuej by postel neměla stát pod oknem nebo blízko dveří, na stejné straně jak dveře, v prostoru a ani tam, kde pod domem proudí voda.

Anebo za to může špatná matrace Při malování ji zkontrolujte. Jeví-li jakékoliv známky poškození (potrhaný potah, proležení, apod.), vyměňte ji za novou. Kupte novou matraci, třeba s barevným potahem nebo s cool motivy (lebky, cyklisté).

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: