Užijte si Valentýna v luxusní ložnici. Co by v ní nemělo chybět?

Svátek zamilovaných je především o intimitě a citech. Hlavní roli v něm ale hraje také ložnice. Měla by být místem, které poskytne nejen klidnou atmosféru odpočinku, ale také podráždí vaše smysly a pomůže splnit vaše představy o chtíči. Jak připravit ložnici pro prožití nezapomenutelného svátku zamilovaných?

Intimita je v ložnici důležitá

Jestliže z vaší ložnice nesálá kouzlo intimity, je něco špatně. Možná, že spíte na kvalitní matraci, máte postel, která nevrže, před ulehnutím do postele větráte a z ložnice jste odnesli veškerou elektroniku, ale intimní atmosféra zkrátka chybí. Nemusíte se nutně pouštět do kompletní rekonstrukce ložnice, existuje ale několik vychytávek, které ve vás vyvolají příjemné vzrušující pocity.

valentyn postel

Začněte u povlečení

Povlečení je vaší pokožce nejblíže. Jen těžko se budete cítit sexy pod materiálem, který škrábe, a navíc se v něm potíte. Za smyslné povlečení platí to, které je ušité ze saténu. Luxusního požitku dosáhnete, pokud zvolíte kombinaci saténu a sametu. Měkkost a hebkost ocení především vaše pokožka, lesk materiálů zase dodá luxusní vzhled celé ložnici.

Víte, které prostěradlo je sexy? To, které má černou barvu. Krásně na něm vynikne kontrast s vaší pokožkou. Vsaďte na prostěradlo z bavlny, které bude pro vaši pokožku nejpříjemnější.

Které barvy jsou nejsmyslnější?

Intimní atmosféru do ložnice dostanete pomocí barev. Věděli jste, že sexuálnímu životu nejlépe prospívá fialová? Hned za ní je červená a následuje nebeská modrá. Pamatujte, že nic se nemá přehánět. Ve vybrané barvě můžete pořídit povlečení či závěsy. Rovněž se můžete pustit do malování, ale opět nezapomeňte na střídmost. Syté barvy by se měly objevit pouze na jedné stěně. Zejména červená barva by ve velké míře mohla působit spíše rušivě.

Zkuste tedy sexy barvy uplatnit především na povlečení a bytovém textilu. Typicky se jedná o závěsy, koberečky a přehozy.

Se vzrušující atmosférou pomohou vůně, dekorace a hudba

Abyste si užili skutečně nezapomenutelný den svatého Valentýna, pořiďte aromalampu či aromadifuzér, ze kterých se bude do místnosti šířit vůně jasmínu nebo ylang-ylang. Právě tyto vůně patří v oblasti erotiky k těm nejoblíbenějším. Působí povzbudivě jak na muže, tak na ženy.

valentyn svicky

Připravte si playlist romantických písniček. Nemusí jít přitom o ohrané slaďáky. Zkuste třeba žánr chill-out, který do ložnice vnese klid, vzrušení i exotiku vzdálených míst. Pokud patříte mezi milovníky přírody, pusťte si šumění pralesa, bubnující kapky deště nebo bublání potoků. Kdo ví, třeba se proměníte v Tarzana a Jane.

V dekoracích budou hrát prim samozřejmě srdce. Zkuste ložnici vyzdobit nafukovacími balonky v tomto tvaru. Rovněž můžete postel i zem „zasněžit“ srdcovými konfetami. Na stěnu pověste jednoduché grafiky siluet dvou těl nebo třeba ústa. Nic vulgárního, spíš decentní umění. Zkusit můžete i abstraktní umění s erotickým podtónem. Každý z vás pak v obrazu uvidí to, co ho nejvíc vzrušuje. Přestože se kvůli klidnému spánku nedoporučuje mít naproti postele zrcadlo, v tuto jedinečnou noc může být velkým pomocníkem.

Nic nepodtrhne atmosféru lépe než osvětlení

Možná, že jste na osvětlení ani nepomysleli. A přece je to právě světlo, které dokáže s atmosférou doslova čarovat. Navoďte „intimčo“ hřejivými tóny žluté barvy, rozestavte po ložnici spoustu čajových svíček ve skleněných svícnech a na jedno stínítko lampičky pohoďte červený šátek, který zbarví světlo do intimní růžové barvy. Pokud máte chytré osvětlení, stačí si navolit romantický režim nebo barvu, která odpovídá plápolání krbu. Rozhodně se vyhněte denní bílé až modré barvě.

V prostoru postele, závěsů, poliček či skříněk by určitě neměly chybět stovky drobounkých světýlek z podmanivých LED řetězů.

valentyn loznice

Mrkněte na film a zakousněte něco dobrého

Přestože televize do ložnice nepatří, na svátek zamilovaných můžete udělat výjimku. Z postele můžete sledovat romantické filmy. Které jsou nejoblíbenější?

  • Láska nebeská,
  • Titanic,
  • Pretty Woman,
  • Zápisník jedné lásky,
  • Forrest Gump,
  • Hvězdy nám nepřály,
  • Prázdniny v Římě.

Kromě snídaně si v posteli můžete vychutnat i večeři. Zapomeňte ale na těžká smažená jídla. Na talíř dejte vybrané sýry, olivy, prosciutto, mandle nebo si objednejte sushi. Pro přípitek zvolte vychlazené prosecco.

Udělejte ze svojí ložnice luxusní intimní pokoj, jehož výhod si budete moci užívat nejen na Valentýna.