Který materiál je vhodný pro pohodlný spánek během horké letní noci?

Popis magazín - Který materiál je vhodný pro pohodlný spánek během horké letní noci?

ANO!

1) Mikrovlákno

Tato tkanina v sobě ukrývá jemnost a hebkost. Mikrovlákno je velmi příjemným materiálem ze 100% polyesteru. V létě vás během noci bude chladit a jeho údržba je velmi jednoduchá. Při vyprání se mačká jen minimálně a velmi rychle schne. Navíc je vhodné i pro alergiky!

2) Satén

U saténu si zamilujete přepych a neuvěřitelnou hebkost. Saténové povlečení z bavlny je zároveň velmi pevné. Během letních nocí vás také příjemně zchladí a v zimě naopak zahřeje a je ideální i jako povlečení pro alergiky. Jen je nutné, abyste při jeho praní povlečení otočili naruby!

3) Krep

Svou skvělou prodyšností a měkkostí vás překvapí krepové lůžkoviny. Vaše pokožka bude dýchat a vy budete moci spokojeně spát. Velká výhoda tkví v jejich nemačkavosti. Nevýhodou je pak krepový povrch, který nemusí na dotek vyhovovat každému.

NE!

1) Flanel

V létě na tento typ lůžkovin zapomeňte! Pro flanel je typickou vlastností vysoká hřejivost, je tedy maximálně vhodný v chladném období. V létě byste si s flanelem mohli často stěžovat na špatný spánek.

2) Prachové peří

Poctivé a těžké péřové duchny po babičce ukryjte v létě do dostatečně hluboké skříně a pamatujte, že vám nepomůže, ani kdybyste pod nimi spali nazí. Jejich nadstandardní vysokou hřejivost jistě oceníte později během zimních mrazíků.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: