Který materiál je vhodný pro pohodlný spánek během horké letní noci?

Ideální teplota pro spánek je okolo 18°C. Vy se ale zoufale snažíte usnout v ložnici, kde teplota atakuje tropické hodnoty? Nepodceňujete vybavení vaší postele? V létě by se každá součást postele, od matrace po polštář, měla pyšnit vysokou prodyšností.! A které materiály splňují tuto podmínku? Čtěte dál!

ANO!

1) Prodyšný potah matrace

Pokud vás trápí noční pocení, a to nejen v létě, tak se při výběru matrace zaměřte na její potah. Například potah matrace Kolos Bio Ecology obsahuje přírodní vlákna Tencel Lyocell, paropropustnou mřížku a díky své skladbě udržuje stabilní teplotu lůžka. 

2) Prodyšná pěnová matrace, pružinová matrace

Ideální volnou jsou vzdušné pružinové matrace, matrace ze studené pěny a hybridních pěn. 

3) Letní lůžkoviny

Polštáře a přikrývky by měly být přizpůsobeny okolním teplotám a pravidelně se střídat během roku. Právě kvůli tomuto problému existuje kategorie nazvaná "letní lůžkoviny". Tyto výrobky mají nižší gramáž a navíc jsou vybaveny speciálními povrchovými technologiemi, které pomáhají při zvládání horkých dnů. Odborníci tuto kategorii vřele doporučují pro ty, kteří trpí horkem a potřebují zabezpečit svůj spánek.

spanek

NE!

1) Flanel

V létě na tento typ lůžkovin zapomeňte! Pro flanel je typickou vlastností vysoká hřejivost, je tedy maximálně vhodný v chladném období. V létě byste si s flanelem mohli často stěžovat na špatný spánek.

2) Prachové peří

Poctivé a těžké péřové duchny po babičce ukryjte v létě do dostatečně hluboké skříně a pamatujte, že vám nepomůže, ani kdybyste pod nimi spali nazí. Jejich nadstandardní vysokou hřejivost jistě oceníte později během zimních mrazíků.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: