Jakým poruchám spánku se můžete díky dobré matraci vyvarovat?Nespavost (Insomnie)

Nespavostí trpí až 40 % dospělé populace. Směle tedy můžeme tvrdit, že se jedná o moderní civilizační chorobu komplikující spoustu činností běžného dne. Problémy s usnutím nebo častým probouzením během noci mohou pramenit ze stresu, nepravidelného spánkového režimu, ale i dalších faktorů, na kterých se významně podílí těžká, či nevhodná strava, alkohol, kofein nebo některé léky. Významným faktorem, který může kvalitu spánku ovlivnit, je právě výběr vhodné matrace. Pokud je vaše současná matrace proležená, příliš měkká nebo naopak tuhá, nebude kvalita vašeho spánku nijak uspokojivá.

Chrápání a spánková apnoe

Máte vy nebo váš partner problém s chrápáním? Pak jistě víte, nakolik může taková porucha znepříjemnit život váš i vašich nejbližších. Bohužel chrápání je poměrně zanedbatelným problémem v porovnání se spánkovou apnoe, kterou charakterizuje porucha dýchání a zástava dechu. K zástavě dechu může docházet až na celých 10 sekund a to více, než 10x za hodinu. Jak tuto problematiku řešit? I zde vám může pomoci kvalitní matrace, která poskytuje dostatečnou oporu krku a ramenům a zabraňuje tak klesnutí čelisti do polohy, ve které dochází ke zúžení krku a následnému vyluzování rušivých zvuků.

Poruch spánku je bohužel celá řada. Pokud některá z nich trápí i vás, vsaďte na kvalitní matraci, která může vaše problémy úplně odstranit nebo je alespoň částečně omezit na únosnou úroveň.

Mohlo by Vás zajímat