Jakou matraci při nadváze?

I když tomu někteří nepřikládají dostatečnou váhu, hmotnost spáče podstatně ovlivňuje nejen životnost, ale i vlastnosti matrace. Jak tedy vybírat matraci, která je vhodná i pro osoby nad 150 kg?

Vyšší hmotnost člověka pochopitelně znamená také vyšší tlak na matraci. Na tuto skutečnost bychom při výběru nové matrace rozhodně neměli zapomínat. Pokud dáváme přednost levnějším a zpravidla také měkčím matracím, můžeme se s nimi za krátký čas rozloučit. Během několika měsíců se totiž taková matrace proleží a stane ortopedicky nevhodnou. Prohlubeň, ve které každý večer usínáme, totiž deformuje naši páteř a způsobuje celou řadu bolestivých abnormalit. Hmotnost je tak jeden z primárních parametrů, které musíme brát v úvahu při výběru matrace.

Vyšší tělesná hmotnost a problémy s ní spojené

Lidé s vyšší hmotností nebo lidé trpící obezitou trápí zpravidla celá škála dalších souvisejících zdravotních potíží. Ve většině případů se jedná o bolesti zad, krční páteře nebo potíže s dýcháním. Tyto problémy může výběr vhodné matrace velkou měrou ovlivnit. Matrace vyrobené z moderních materiálů udržují páteř i hlavu v doporučené poloze, zabraňují deformaci páteře a minimalizují tak vznik bolesti, případně bolest úplně odstraňují. Vhodně zvolená matrace včetně anatomicky tvarovaného polštáře dokonce může odstranit nepříjemné chrápání a další spánkové poruchy.

Jakou matraci tedy zvolit?

Lidé s vyšší hmotností by měli sáhnout po matracích s vyššími stupni tvrdosti. Tvrdost matrace by se měla kromě hmotnosti člověka odvíjet také od polohy, ve které se naše tělo během noci nejčastěji nalézá. Spíme-li na boku, je na místě poohlédnout se po matraci střední tuhosti. Pokud se nám lépe spí na zádech, či břichu, je vhodné vybírat matraci tvrdou.

Matrace Kolos

Matrace Kolos českého výrobce Tropico se svou nosností až 200 kg a vysokou stabilitou konstrukce představuje ideální volbu pro všechny, kteří mají váhu nad 150 kg. Jedná se o tvrdou matraci a vysokou objemovou hmotností díky použití studených a Flexifoam® pěn. Výška matrace je včetně potahu 26 cm.

Matrace Big Boy Visco

Matrace značky Slumberland s nosností až 180 kg má vynikájící ortopedické vlastnosti. Obě strany matrace jsou tvořeny línou pěnou. Výrobce poskytuje na jádro matrace záruku 6 let.

Matrace Spirit Superior Nucleus

Řada luxusních matrací Spirit Superior nabízí také matraci pro váhy nad 150 kg. Hybridní pěna matrace dokonale podpírá tělo. Matrace disponuje i profilací CubeCare, vyvinutou pro zdravotní matrace. Tato technologie pomáhá omezit tlak na tělo a současně zachovává vysokou tuhost.