Jak přežít den po probdělé noci


Na celodenní povalování v posteli, což je přesně to, co byste nejvíce chtěli, rovnou zapomeňte. Kompletně by vám rozhodilo spánkový režim, v noci byste opět nespali a další den by byl ještě horší.

Věnujte se proto běžným denním činnostem a dopřejte si maximálně 20minutový denní spánek. Spánek v této délce vás osvěží a povzbudí, váš mozek ale zároveň ani nepostřehne, že jste spali a vstávání bude snazší. Po půl hodině byste se už ponořili do hlubší fáze spánku a po probuzení byste se cítili mnohem hůř.

Místo povalování si naordinujte raději pohyb. Nemusíte jít hned do posilovny, ale poctivé protažení každou hodinu vám vlije novou energii do žil.

Pusťte do místnosti světlo a vzduch a hodně pijte

Denní světlo a čerstvý vzduch působí na lidské tělo jako budík. Pokud tedy chcete přestat zívat, rozhrňte závěsy a pořádně vyvětrejte. Ideálně nechte okno otevřené po celý den a ztlumte topení. Určitě sami víte, jak dobře se ve tmě a teple usíná.

Hned ráno si také připravte džbán s vodou, do které přidáte pár plátků citronu a máty. Je to velmi zdravý a osvěžující drink, kterého byste měli během dne vypít co možná nejvíce. Pokud jste v práci, vyměňte vodu za povzbuzující zelený čaj.

Důsledně se ale vyhýbejte kávě a energetickým drinkům. Dočasně vás sice nabudí, rychle ale přijde propad, po kterém budete ještě vyčerpanější.

Bdíte každou noc?

Pokud řešíte následky noci, kterou jste strávili na podařeném večírku nebo doháněním pracovních restů, nejedná se o nic hrozného.

Jestliže ale bdíte každou noc a ležíte přitom doma v posteli, je velmi pravděpodobné, že trpíte nespavostí. Tento problém byste měli začít řešit co nejdříve a prvním krokem je pořízení kvalitní matrace.Dr. Sleep Vám toho poradí i víc: