Blíží se Den otců – potěšte svého tatínka!

Den otců se slaví už 50 let

Ve světě je Den otců velmi oblíbený. Založila ho Američanka S. Doddová už v roce 1910, kdy chtěla svému ovdovělému tatínkovi poděkovat za laskavou a náročnou péči o ni a jejích 4 sourozenců. Oficiálně ho pak v r. 1966 stvrdil prezident L. Johnson. Od té doby se v tento den pravidelně pořádají různé zajímavé akce – festivaly, hudební koncerty, workshopy, apod. U nás získal větší oblibu až před pár lety.

Přichystejte tatínkovi překvapení

Speciální akce a oslavy připravují pro tatínky nejenom kulturní organizace a obchody, ale s poděkováním by měli přijít především jejich děti. Vzpomeňte si na svého tatínka, potěšte ho pár drobnostmi a prožijte spolu hezkou neděli.

  • Ráno mu přichystejte snídani a přineste až do postele! Chvilka lenošení po probuzení ještě nikomu neuškodila.
  • Přitom mu řekněte, jak moc si vážíte jeho péče a starostlivosti, proč ho máte rádi a čeho si na něm nejvíc ceníte. Pochvalte ho a poděkujte mu.
  • Ulevte mu od bolestí po těžké práci a pořiďte mu anatomický polštář. Ten uleví především od bolestí hlavy, které způsobuje krční páteř. Možná by se mu hodila i nová antialergická přikrývka, pod kterou se nebude v létě příliš potit. Anebo se zaměřte přímo na novou matraci, s jejímž výběrem vám pomůže náš konfigurátor.
  • Vyražte spolu na fotbalový zápas, koncert tatínkova oblíbeného zpěváka, do kina, na squash nebo běžte jen tak na procházku se psem.

Udělejte si na svého tatínka čas a oslavte Den otců. V podstatě je úplně jedno, co budete dělat, jen když budete spolu. Společné chvíle vám nikdo nikdy nenahradí.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: