8. květen – Den matek! Už víte, čím potěšíte svou milovanou maminku?Nejčastějším přáním ke každému svátku či narozeninám je bezpochyby zdraví. Není se čemu divit, vždyť to je opravdu potřeba, je to základním předpokladem pro šťastný a spokojený život. Ovšem zdravého těla bez vydatného a kvalitního spánku nedosáhnete. A zdravé spaní bez správné matrace si také nedovedeme představit. Jednodušeji řečeno:

zdravé tělo = kvalitní spánek = dobrá matrace


Věnujte tedy své milované mamince zdraví, potažmo novou matraci. Ale nekupujte hned první, která vám padne do oka. Každý člověk potřebuje jinou matraci – liší se v kvalitě materiálu, konstrukci, tuhosti, výšce, rozměrech, apod. To všechno totiž ovlivňuje ortopedické, relaxační a hygienické vlastnosti, které matrace poskytuje.

Jak vybrat tu pravou?

Váháte, která matrace by mohla být pro vaši maminku ta nejlepší? Využijte našeho konfigurátora, který vám se vším pomůže. Výběrem vás provedou odborníci na dobrý spánek Dr. Sleep a Dr. Spánek, kterým můžete zcela důvěřovat.

1. Nejdříve si zjistěte základní údaje – kolik vaše maminka váží a měří, jakou má ráda tuhost a jaký má v posteli podklad pod matrací. Typ její postavy jistě určíte bez většího přemýšlení.

2. Parametry doplňte do konfigurátora.

3. Na základě těchto údajů získáte tipy na matrace, které by měly vaší mamince vyhovovat. Tento seznam si vytiskněte nebo stáhněte do vašeho chytrého telefonu, a navštivte některého z odborných prodejců matrací. U nich si matrace prohlédněte, nebojte se zeptat na jejich vlastnosti. Pokud nebudete trvat na překvapení, vezměte svou maminku s sebou, ať si matraci zrovna vyzkouší. Po pár minutách sice nepozná, jestli jí skutečně vyhovuje, ale první dojem je také velmi důležitý.

Možná vám padne do oka matrace, která je právě v akci 1+1 zdarma. Sem bývají často zařazeny partnerské matrace s rozdílnou tuhostí jednotlivých stran, takže si svou oblíbenou tvrdost vybere muž i žena. Partneři mohou spát vedle sebe, aniž by jeden z nich musel ustupovat a spát na nevhodné matraci. Neváhejte tedy, a udělejte radost současně i vašemu tatínkovi. Vždyť den otců je tu co nevidět (19.6.)!


Tip: Inspirujte se i dalšími nápady, jak oslavit Den matek.


Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: