7 zaručených tipů, jak zmírnit projevy jarní alergie

Alergické projevy nepodceňujte, mohou být nebezpečné

Alergie se stala jednou z nejrozšířenějších nemocí. V naší republice jí trpí přes 2 miliony lidí! Alergie je přehnaná reakce organismu na jinak neškodné látky v prostředí. Projevuje se pálením a svěděním v krku, vodnatou rýmou, dušností, řezáním očí, zvýšenou únavou. Kromě pylů kvetoucích rostlin ji mohou vyvolávat prach, zvířecí srst, roztoče, potraviny, plísně, konzervační látky, atd.

Jestliže se u vás dané příznaky objevily, s návštěvou lékaře určitě neotálejte. Pokud se alergie neléčí, může přejít až v těžkou bronchitidu či astma. V lékárně lze koupit různé medikamenty, které zmírní nepříjemné projevy, ovšem základním krokem je úprava režimu a prostředí:

1. Sledujte pylová zpravodajství a vyvarujte se styku s vaším alergenem.

2. Abyste si ho nepřinesli až domů, po příchodu z venku se osprchujte a umyjte vlasy. Pylová zrnka se lehce přichytí na chlupech, vlasech i kůži.

3. I když je čerstvý vzduch potřeba, v období květu větrejte méně.

4. Pro sušení prádla používejte sušičky nebo interiérové sušáky.

5. Zaměřte se také na postel - častěji vyměňujte povlečení, operte i potah matrace. Při 60°C se zničí většina nežádoucích bakterií.

6. Dbejte na správnou životosprávu. Jezte více ovoce a zeleniny, jako přírodní antihistaminikum působí především citrusy, ořechy a šípky.

7. Hodně spěte. Jestliže se ráno budíte celí rozlámaní, bez energie a vitality, poohlédněte se raději po nové matraci. Díky vydatnému spánku načerpáte sílu k dalšímu boji s alergiemi.

Více zajímavých článků si můžete přečíst tady: