5 tipů, jak si vybrat nejlepší matraci na léto


Alergici na roztoče mají oproti alergikům na pyl nevýhodu, že jejich alergen není sezónní. Přesto ale existuje období, kdy by měli být obzvlášť ve střehu - léto. Roztočům totiž vyhovuje teplé a vlhké klima, které vzniká v matracích po horkých nocích.

Pokud si ale pořídíte prodyšnou matraci a budete se o ni pečlivě starat, roztoči nebudou mít šanci. Připravili jsme pro Vás několik tipů, které vám pomohou najít perfektně prodyšnou matraci nejen na léto.

 

1. Spolehněte se na AirForce

Airforce je vůbec nejúčinnější systém ventilace v matracích. V jádru matrace jsou plastové pružiny, které při stlačení nasají vzduch a ten tak neustále cirkuluje. Matrace díky tomu dýchá společně s vámi a roztoči nemají ani chvilku klidu. Mezi neoblíbenější matarce se systémem AirForce patří Alpine Blue Air a tvrdá matrace Amundsen.

2. Místo pružin zkuste latex

Pokud nechcete pružiny, zaměřte se na latex. Latexové matrace mají odvzdušňovací kanálky a jsou vyrobeny ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. Díky tomu se příliš nezahřívají a tím pádem ani tolik nevábí roztoče.

3. Vyberte si potah, který dýchá

Abyste dosáhli maximální cirkulace vzduchu, vyberte si prodyšnou matraci s potahem vybaveným ventilační 3D mřížkou. Má podobu lemu a zajišťuje dokonalou výměnu vzduchu uvnitř matrace. Tento potah najdete například u řady matrací Super Fox a Austin Air. 

4. Zajímejte se o možnosti praní potahu

Vaše nová matrace by měla být vybavena potahem pratelným na 60 °C. Pravidelným praním se zbavíte nejen části roztočů, ale i následků přirozeného nočního pocení.

5. Nepodceňte rošt

Jakákoli matrace položená na lamelovém roštu dýchá lépe než ta na pevném podkladu. Zkombinujte tedy prodyšnou matraci s roštem, kterým proudí vzduch a dosáhnete nejlepších výsledků.

Při výběru nové matrace vám pomohou i tyto články: