5 pravidel, kterými se řídí úspěšní lidé 365 dní v roce


1. Nastavte si priority


Času nemá člověk nikdy dost. Proto je klíčové, zaměřit se na opravdu důležité věci. Známé Paretovo pravidlo říká, že 20 % příčin způsobuje 80 % výsledků.

To znamená, že například 20 % vašich klientů, vám generuje 80 % zisku. Zbylí zákazníci, kteří tvoří 80 %, naopak generují jen 20 % zisku. Proto zjistěte, kdo patří do první skupiny, a těmto klientům se věnujte nejvíc.

2. Víc se usmívejte


Úsměv má přímo magickou moc. Díky němu hned vypadáte komunikativnější a příjemnější. A s takovým člověkem lidé rádi tráví čas.

Být oblíbený se vyplatí. Tito lidé získají nejlepší zakázky nebo se rychleji dočkají povýšení v práci.

3. Nebojte se chybovat


Hrajete pořád najisto, protože se bojíte neúspěchu? S takovým přístupem se nikam nedostanete. Uvíznete v zajetých vzorcích a brzy vás předstihnou dynamičtější lidé.

Dejte sami sobě svolení chybovat. Jen tím, že se pustíte do nových věcí, se posunete dál.

4. Neporovnávejte se s jinými


Je to těžké, ale neporovnávejte se s jinými. Má to 1 velmi dobrý důvod. Vaše srovnání nikdy nemůže být objektivní.

Například kolegovi závidíte jeho povýšení, ale vůbec nevíte, že má ze stresu žaludeční vředy a doma problémy s manželkou. I na první pohled úspěšní lidé mají své problémy, které byste s nimi určitě neměnili.

5. Dopřejte si dostatek spánku


Pracujete do úmoru a myslíte si, že se tak dostanete dál? Omyl. Když jste vyčerpaní, vše vám trvá mnohem déle a hůř se soustředíte. 8 hodin pravidelného spánku rozhodně není zbytečný luxus, jak si někteří manažeři myslí.

Tělo i mysl potřebuje odpočívat. Odmění se vám kreativními nápady a pohotovým myšlením, takže všechny úkoly zvládnete za mnohem kratší dobu.

Mimořádně důležitá je kvalitní matrace, protože bolesti zad trápí až 80 % populace. S výběrem té správné vám pomůže konfigurátor Dr. Sleepa.Úspěšní lidé jsou zdraví lidé, přečtěte si o zdravém spaní víc: