Novinky

Test matrací

Pro svůj klidný a zdravý spánek chcete určitě to nejlepší, a určitě Vám k tomu v největší míře pomůže kvalitní matrace.


Vysokou kvalitu Vám poskytnou matrace Tropico a to především díky tomu, že jsou vyvíjeny za přítomnosti lékařů a rehabilitačních pracovníků a ti společně s technologem a konstruktérem zajišťují, že s výsledkem budete opravdu spokojeni. Při vývoji jednotlivých matrací je samozřejmostí to, že všechny použité materiály jsou kontrolovány z hlediska zdravotní nezávadnosti. Navíc pak procházejí mechanickým zátěžovým testem a zařízením ErgoCheck. Pojďme se tedy podívat, jak tyto testy matrací fungují.

Zátěžový test

V rámci zátěžového testu se zjišťuje míra proležení, změkčení a deformace matrace v různých směrech. Tento test matrací se využívá již při samotném procesu vývoje, a to s prototypem dané matrace. Díky tomu se nejen odhalí případné nedostatky, ale mohou také být včas odstraněny. Průběh tohoto testu je jednoduchý – matrace prochází mechanickými cykly namáhání, a to ve výši 40 – 100 tisíc. Díky tomu můžeme následně stanovit období záruky, jako například u matrace Calipo Maxi. Ta prošla 80ti tisíci mechanickými cykly a je u ní stanovena záruka 5 let.

ErgoCheck

Jak jsme již zmínili v úvodu, matrace jsou vyvíjeny za přítomnosti nejen technologů a konstruktérů, ale i lékařů a rehabilitačních pracovníků. Ti postupně vyhodnocují výsledky kontroly pomocí měřicího přístroje ErgoCheck, což je v podstatě citlivá měřící podložka, která testuje matrace pro používání rozdílnými typy postav a váhovými kategoriemi. Výsledkem jsou matrace, které Vám poskytnou dokonalé podmínky pro zdravý a klidný spánek.

Test matrací v lázních Velichovky

Vybrané matrace značky Tropico se také účastnily náročného testu zdravotních matrací v lázních Velichovky. A vedlo se jim velmi dobře, bylo s nimi spokojeno nejen vedení, ale především i samotní hosté.Mohlo by Vás zajímat