Novinky

Ortopedické matrace pro Váš zdravý spánek

Pro zdravý a klidný spánek je bezpochyby nutná matrace se správnými ortopedickými vlastnostmi. Ortopedické vlastnosti matrací výrazně ovlivňují lamelové rošty, nicméně v tomto článku se podívejme na samotné matrace společnosti Tropico.

Latexové matrace jsou ortopedické matrace, které mají dlouhou životnost. Existují různé typy těchto matrací v závislosti na výšce jádra, provedení a počtu anatomických zón. Latexové ortopedické matrace mohou mít jádra třízónová, která poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, nebo pětitónová, které jsou charakteristická individuální oporou zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou. Ideální podklad pro tyto ortopedické matrace je lamelový rošt, který umožní matraci poskytovat vynikající ortopedické vlastnosti.

Podívejte se na latexové matrace.

Dalším typem ortopedických matrací jsou luxusní sendvičové matrace ze studené pěny. Tyto matrace mají dlouhou životnost. Jejich typickou vlastností jsou větší póry, které jsou prodyšnější a mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortní a kopírují křivky těla. Ideální anatomická poloha páteře je zaručena kombinací různých tuhostí pěn.

Podívejte se na matrace ze studené pěny.

Matrace s kombinací líné a studené pěny kombinují vlastnosti těchto dvou pěn a jsou velice komfortní. Studená pěna poskytuje vysokou prodyšnost, ventilaci, tvarovou stálost a dlouhou životnost díky své otevřené struktuře buněk. Oproti tomu líná pěna má výbornou tvarovou paměť a umí optimalizovat svoji tuhost podle absorbovaného tepla. Kombinace těchto vlastností vytváří vysoce kvalitní ortopedické matrace.

Podívejte se na sortiment matrací s kombinací líné a studené pěny.

Pružinové matrace patří také mezi vynikající ortopedické matrace. Charakteristické jsou anatomické zóny, které poskytují individuální oporu jednotlivých částí těla. Tuto vlastnost oceníte zejména při relaxaci. V této kategorii také nabízíme matrace s masážním profilem.

Podívejte se na sortiment pružinových matrací.

Mezi ortopedické matrace patří také matrace z BIO pěny. Tyto matrace vynikají skvělými ortopedickými vlastnostmi, dlouhou životností a příznivým dopadem na ekosystém. Pro jejich výrobu byly využity nejnovější poznatky a nejmodernější materiály na bázi přírodních produktů (oleje ze skočce). Zásadními změnami jsou znásobení tažnosti, snížení tlakové deformace a zvýšení odrazové pružnosti.

Podívejte se na sortiment matrací z BIO pěny.Mohlo by Vás zajímat